Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajina bölgesinde yaşanan yıpranma cinsel ilişkide hem kadını, hem de erkeği olumsuz etkilemektedir. vajina daraltma operasyonları ile, cinsel yaşam düzeltilebilir ve kadının kendine olan güveni tazelenebilir.
 
Vajina bölgesinde yaşanan yıpranma eski haline döndürülebiliyor
Doğum ya da yaşlanmaya bağlı olarak vajina bölgesinde yaşanan yıpranmanın eski haline döndürülmesini sağlayan tedavi yöntemine Vajinoplasti denir. Bu operasyonda amaç, vajende deforme olmuş dokunun çıkarılması, etraf kasların ve diğer dokunun cerrahi olarak sıkılaştırılarak normal haline getirilmesi sağlanır. Bazen bu ameliyatlarla birlikte, kaslardaki zayıflama veya yine doğum travmalaraına bağlı idrar kaçırma ya da büyük abdest yapmakta zorluk yaşanması gibi sorunlara yönelik cerrahi uygulamalarda yapılmaktadır.
 
Cinsel yaşamda belirgin konfor artışı sağlıyor.
Vajende yaşanan deformasyon yani genişleme hiç doğum yapmamış genç hastalarda da görülebilir. Buna vücudun kolajen dokusunun yapısı neden olur. Yaşanan bu durum için yine cerrahi ya da lazer ve radyofrekans gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bu işlem sonrası tıbbi sorunların çözümü sağlanabildiği gibi, cinsel yaşam üzerinde de belirgin konfor artışı sağlanmaktadır.

Dr.Meltem Erkmen
YUKARI ÇIK